V sekci Nastavení můžete konfigurovat program WinKontrol. Umožňuje Vám přizpůsobovat jeho vzhled a funkce pro pohodlnou práci s programem.
V nastavení adaptéru volíte Vámi používaný typ adaptéru a port, přes který je připojený. Více o instalaci adaptéru. Více o nastavení adaptéru.
U adaptéru TMD není nutné nastavovat číslo portu.
Číslo adaptéru slouží současně i jako licenční klíč. Proto pro plnou funkčnost softwaru je nutné mít adaptér nainstalovaný a ve WinKontrolu správně nastavený před započetím vlastní práce s programem. Bez zapojeného a správně nastaveného adaptéru pracuje program pouze v DEMO režimu.
V této sekci si zvolíte jazyk, ve kterém s Vámi bude software komunikovat.
V této volbě si nakonfigurujete parametry pro tisk: používanou tiskárnu, orientaci papíru a jeho velikost atd. Podle tohoto nastavení bude software tisknout například výpisy.
Program používá nastavení tisku z OS Windows.
V této volbě lze zadat číslo Vaší licence Professional. Licenční číslo jste obdrželi od Vašeho distributora nebo jej najdete přiložené u CD WinKontrolu.
Jste-li držitelem této licence, klikněte na volbu Licence Professional. Objeví se okno zadání licence . Zadejte licenční číslo. Program po zadání vyžaduje restart.
Uživatelům našeho kontrolního systému a programu WinKontrol doporučujeme, aby se zaregistrovali. Registrací získáte mnoho výhod, jako je možnost bezplatného automatického updatu programu. Další výhodou je zajištění zákaznické podpory, která je k dispozici pouze registrovaným zákazníkům. Registrovaní uživatelé budou navíc bezprostředně informováni o dostupném upgradu firmwaru pro snímače, stejně jako o našich dalších novinkách a nabídkách. Registrace probíhá přes Internet, nebo e-mail (registrace přes e-mail trvá déle).
Provedení registrace a přidělení zákaznického čísla je vázáno především na název firmy, číslo adaptéru a e-mailovou adresu. Tyto položky je proto nezbytné vyplnit. Doporučujeme však vyplnit všechna pole formuláře a zaškrtnout volbu Zaslat informace o systému (tyto informace jsou velmi užitečné pro naši technickou podporu, která je Vám pak schopna lépe a rychleji poradit).
Číslo Vašeho adaptéru se zobrazí automaticky. Zákaznický kód vyplňte pouze pokud jej již máte.
Při on-line registraci musí být Vaše PC připojeno k Internetu.
Přístup do softwaru WinKontrol je možné zabezpečit heslem. Sekce obsahuje dvě volby.
Osoba s administrátorskými právy pro program WinKontrol může změnit heslo kteréhokoli uživatele přes volbu Správa uživatelů).
Tato funkce je dostupná pouze v licenci Professional a pouze osobám s administrátorskými právy pro program WinKontrol®.
Kliknutím na volbu Správa uživatelů se otevře základní dialogové okno. Před sebou máte aktuální seznam zapsaných uživatelů.
Detaily zapsaného uživatele zobrazíte dvojitým kliknutím na jméno zvoleného uživatele, nebo jeho označením a kliknutím na Uprav.
Mazat soubory a databáze a upravovat práva ostatních uživatelů mohou pouze osoby s administrátorskými právy. Ostatním uživatelům program povolí pouze zapisovat a prohlížet data a vytvářet výpisy.
Přihlašovací protokol zobrazuje seznam všech spuštění a ukončení programu WinKontrol, včetně časových údajů a jména přihlášeného uživatele.
Do přihlašovacího protokolu mají přístup pouze uživatelé s právy administrátora.
V této volbě si můžete nastavit vlastní barevné schéma výpisů, tj. určit, jakou barvu bude mít např. kurzor, pozadí, text systému Anti-Vandal®, text strážného atd.
Umožňuje upravit formát, ve kterém se zobrazují časové údaje. V první volbě můžete jednoduchým způsobem vybrat formát, v jakém se bude zobrazovat čas. Ve volbě druhé stejným způsobem zvolíte používaný formát času. Obě volby také nabízejí položku Pokročilé nastavení. Kliknutím na tyto položky se zobrazí rozšířené možnosti nastavení data a času. Zobrazí se následující dialogové okno.
Do nově zobrazených řádků lze nyní pomocí kombinace písmen zapsat požadovaný formát. Pod každým z těchto řádků vidíte i názornou ukázku, jak bude zapsané datum/čas vypadat. Pro změnu formátu data klikněte do příslušného pole a změňte pořadí písmen tak, aby odpovídalo požadovanému formátu data. V pravé části vidíte i vysvětlení použitých symbolů.
dddd | Den v týdnu: pondělí, úterý... |
d | Číslo kalendářního dne ve formátu bez úvodní nuly: 1; 2; ...31 |
dd | Číslo kalendářního dne ve formátu s nulou: 01; 02;...31 |
mmmm | Název měsíce: leden, únor… |
m | Měsíc ve formátu bez úvodní nuly: 1; 2; ...12 |
mm | Měsíc ve formátu s nulou: 01; 02; ...12 |
yyyy | Rok: 2006; 2007... |
yy | Pouze koncovky roku: 06; 07... |
Pro změnu formátu času klikněte do příslušného pole a změňte pořadí písmen tak, aby odpovídalo požadovanému formátu času. V pravé části vidíte i vysvětlení použitých symbolů.
h | Hodiny ve formátu bez úvodní nuly: 0; 1; ...23 |
hh | Hodiny ve formátu s nulou: 00; 01; ...23 |
mm | minuty (00, 01, ..., 59) |
ss | sekundy (00, 01, ..., 59) |
Pokud si přejete, je možné i u minut a sekund nastavit režim bez nuly. Zapíšete jej písmeny m a s.
V této volbě si můžete nastavit, v jakém pořadí se budou data ve výpisech zobrazovat.
V otevřeném dialogovém okně vidíte na pravé straně vysvětlivky, co které písmeno symbolizuje.
Je-li výchozí nastavení pro data strážného: P D C I J , budou se informace vypisovat v pořadí: Text – Datum – Čas – ID – Název. Přejete-li si, aby se na prvním místě zobrazovalo datum, napište do kolonky Strážný kombinaci písmen: D P C I J. Nyní se informace budou vypisovat v pořadí: Datum – Text – Čas – ID – Název
Databázi, se kterou bude program pracovat, můžete vybrat ručně pomocí této volby. Díky této funkci můžete pracovat i s daty uloženými v jiném, přes síť připojeném, počítači.
Při chybném zadání cesty nebude program schopen se znovu spustit! Bude nutné smazat celé nastavení v souboru WinKontrol.ini (případně tento soubor ručně upravit, to však doporučujeme pouze velmi zkušeným uživatelům).
Program WinKontrol je primárně nastaven tak, že přechod na letní čas automaticky nepoužívá. Přejete-li si, aby letní čas používal, můžete nastavení změnit v této části menu Nastavení. Pokud povolíte používání této funkce, bude program načtená data automaticky převádět na letní čas.
Při změně nastavení letního času dochází ke změně databáze. To může trvat až několik minut.
V části Možnosti najdete ještě několik dalších voleb, pomocí kterých si funkce programu WinKontrol můžete přizpůsobit. Kliknutím na Možnosti se Vám otevře dialogové okno, kde v přehledném schématu vidíte několik různých pododdílů. Jejich obsahy se zobrazí po kliknutí na symbol + a skryjí kliknutím na –.
Určuje, jak budou vypadat výpisy. V první volbě můžete určit, zda se výpisy budou otevírat v novém dialogovém okně, nebo budou vnořené v hlavním okně programu (výchozí nastavení). Ve druhé volbě si můžete určit font písma, k dispozici jsou fonty Courier New (výchozí) a Lucida Console. Ve třetí volbě lze změnit velikost písma výpisů. Ve čtvrté volbě můžete zakázat nebo povolit zobrazování statistiky výpisu.
První volba ovládá barevné schéma programu, tedy to, jak bude program vypadat, jaká bude barva plochy, jednotlivých nabídek atd. Ve výchozím nastavení je zvoleno schéma Office 2003 modrý. Ve druhé můžete povolit/zakázat další, paralelní spuštění programu WinKontrol na jednom počítači.
Paralelní spuštění programu doporučujeme povolit v případě, že používáte na Vašem PC současně dva adaptéry.
Toto menu určuje, jak bude program pracovat s čipy. V první volbě můžete povolit/zakázat vytváření kopírovacího čipu.
Poznámka: Kopírovací čip ponechává data ve snímači, nemaže je.
Příklad využití: Nadřízený chce provést namátkovou kontrolu práce svých strážných. Přijde na pracoviště s vytvořeným kopírovacím čipem a načte si data ze snímače. Tak zůstanou data ve snímači zachována i pro standardní pravidelné zpracování.
Ve druhé volbě lze nastavit, zda program po načtení dat z čipu tato data vymaže, nebo je pouze okopíruje a v datovém čipu je ponechá. Třetí možností je, že se program vždy zeptá, zda si data přejete vymazat.
První část tohoto menu určuje maximální možný počet chybějících bodů v trase. Nejnižším povoleným počtem chybějících bodů jsou vždy 2. Pokud bude počet chybějících bodů vyšší, nebude trasa rozpoznána.
C části druhé si zvolíte, kolik procent z celkového počtu kontrolních bodů v trase musí být načteno. Nejvyšším možným procentem načtených bodů je 90%. Pokud bude procento chybějících bodů vyšší než 10%, nebude trasa rozpoznána.
Trasy jsou hodnoceny podle toho, s jakou přesností byly splněny, zda byly absolvovány včas, ve správném pořadí atd. Bodové ohodnocení můžete nastavit v této položce jednoduchým kliknutím na číslo, které si přejete změnit.
Doporučujeme bodové hodnocení měnit pouze ve vážných případech!
Zobrazuje data, kdy dochází ke změně času. Změnit datum přechodu na letní/zimní čas můžete kliknutím na daný údaj a nastavením požadovaného data.
V programu WinKontrol si nyní můžete nastavit libovolné logo, které se bude zobrazovat ve Vašich výpisech (týká se pouze nových výpisů). Kliknutím na Logo výpisu se zobrazí následující dialogové okno.
Tato volba nabízí nový způsob zadávání Vašich licencí a to Standard, Professional i licence docházky. Licenční čísla jste obdrželi od Vašeho distributora nebo je najdete na obalu CD WinKontrolu. Kliknutím na Licence se Vám otevře výchozí dialogové okno.
V první kolonce vidíte číslo svého adaptéru. Je nnutné mít adaptér připojený. Do druhého řádku zapište číslo licence Standard. Po správném zapsání políčko zašedne a vpravo se zobrazí zelený symbol. Stejným způsobem zapište licenci Professional, případně licenci docházky. Aby se změny projevily restartujte program.
V této nabídce můžete nastavit, jak bude počítána docházka.
Program zaokrouhluje příchod vždy nahoru, nastavíte-li tedy zaokrouhlení na 60 min a zaměstnanec přijde v 8:01, příchod bude mít zapsaný v 9:00.
Odchod je zaokrouhlován dolů, nastavíte-li tedy zaokrouhlení na 60 min a zaměstnanec odejde v 15:55, jeho odchod bude zapsaný v 15:00. Dolů je zaokrouhlován i celkový denní čas.
Nastavíte-li oříznutí přesčasu na 1 hodinu. Pokud bude zaměstananec v práci déle o hodinu (nebo méně), nezapočítá se mu přesčas žádný. Pokud zaměstananec zůstane přesčas 2 hodiny, první hodina se nezapočítá, ale další už ano. Jeho přesčas tedy bude 1 hodina.
Je nezbytné, aby byly vždy nastaveny všechny tři přestávky (pro nepoužívané přestávky použijte vysoký čas).
Příklad: nastavíte délku přestávky na 10 minut. Určíte, aby 1. přestávka nastala po 2 odpracovaných hodinách, 2. přestávka po 4 hodinách a 3. přestávka po 6 hodinách práce. Zaměstnanec pak v práci stráví 8 hodin, ale z toho se odečtou 3 přestávky po 10 minutách, tedy půl hodiny: 8 – 0,5 = 7,5. Zaměstanci se tedy započítá odpracovaných sedm a půl hodiny.
Nahoru | Další |
---|